Skróty klawiszowe:

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Gminy Irządzepiątek, 27 kwietnia 2018 r.

imieniny: Zyty, Teofila, Felicji

Rozmiar tekstu:
 Oficjalna strona WWW

ZASADY SEGREGACJI (SELEKTYWNA ZBIÓRKA ODPADÓW)

Strona główna » GOSPODARKA KOMUNALNA » ZASADY SEGREGACJI (SELEKTYWNA ZBIÓRKA ODPADÓW)

 WOREK ŻÓŁTY – z przeznaczeniem na tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe i metal.

WRZUCAMY: puste butelki plastikowe po napojach, puste opakowania po chemii gospodarczej, kosmetykach (np: płynach, szamponach), torebki foliowe, opakowania po margarynach, jogurtach, opakowania aluminiowe, stalowe (np. puszki, folia aluminiowa), plastikowe zakrętki, plastikowe torebki, worki, reklamówki i inne folie, plastikowe koszyczki po owocach i innych produktach, styropian, złom żelazny i metale kolorowe, metalowe kapsle z butelek, zakrętki słoików i innych pojemników. Zaleca się zgnieść tworzywa sztuczne przed wrzuceniem do worka, opakowania wielomateriałowe (kartony po mleku, sokach, napojach tzw. tatra-pack).

NIE WRZUCAMY: butelek plastikowych i pojemników z zawartością, opakowań po lekach, farbach, lakierach, olejach czy smarach, płynach chłodniczych, strzykawek, wenflonów i innych artykułów medycznych, odpadów budowlanych i rozbiórkowych, zużytych baterii i akumulatorów, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, plastików, które nie są opakowaniami (meble plastikowe, zabawki, części samochodowe itp.).

Odpady z tworzyw sztucznych inne niż opakowaniowe przyjmowane będą nieodpłatnie

w Mobilnym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

WOREK ZIELONY – z przeznaczeniem na szkło.

WRZUCAMY: szkło opakowaniowe, puste szklane butelki po napojach, sokach, alkoholach, puste słoiki po napojach i żywności, szklane opakowania (np. po kosmetykach). Zaleca się wrzucać opakowania opróżnione z produktu, bez zakrętek, starać się nie tłuc szkła.

NIE WRZUCAMY: szkła okiennego i zbrojonego, kryształów, porcelany, szklanych bloczków budowlanych, nie opróżnionych opakowań po lekarstwach, termometrów i strzykawek, rtęciówek, szkła okularowego, żaroodpornego, żarówek, świetlówek, lamp neonowych, fluoroescencyjnych i rtęciowych, reflektorów i lamp telewizyjnych, luster, witraży, ceramiki, fajansu itp.  Odpady szklane inne niż opakowaniowe przyjmowane będą nieodpłatnie w Mobilnym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

WOREK NIEBIESKI - z przeznaczeniem na papier.

WRZUCAMY: opakowania papierowe, tekturę, kartony, gazety, książki, magazyny kolorowe, katalogi, prospekty, foldery, ulotki, zeszyty torebki papierowe, papier pakowy, papier szkolny i biurowy itp.

NIE WRZUCAMY: papieru powlekanego folią, kalki, kartonów po napojach, kartonów po mleku, artykułów higienicznych (np. pieluch, podpasek), worków po nawozach, cemencie i innych materiałach budowlanych, tapet itp. Te odpady przyjmowane będą nieodpłatnie w Mobilnym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

WOREK BRĄZOWY – z przeznaczeniem na odpady biodegradalne.

WRZUCAMY: odpady zielone, liście, chwasty, skoszoną trawę, drobno pocięte gałęzie, zepsute owoce i warzywa, obierki itp.

NIE WRZUCAMY: przeterminowanej żywności, zlewek zup, kości, przetworów itp.

W związku z ustawowym obowiązkiem ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Irządze właściciele nieruchomości powinni zagospodarowywać odpady zielone i odpady ulegające biodegradacji w miarę możliwości w kompostownikach poprzez ich kompostowanie. W przypadku, gdy właściciel nieruchomości nie ma możliwości zagospodarowania odpadów biodegradalnych to gromadzi je w worku brązowym.

POJEMNIK - odpady pozostałe po segregacji.

WRZUCAMY: wszystkie odpady pozostałe po segregacji, m.in. popiół, pieluchy, pampersy.

NIE WRZUCAMY: gorącego popiołu i szlaki, odpadów ogrodowych, skoszonej trawy, liści,

gałęzi itp.

Źródło informacji: Urząd Gminy Irządze. Data utworzenia: 2013-07-18.
Wprowadził do systemu: Administrator systemu. Data wprowadzenia: 2013-07-18 15:08:25.
Zatwierdził do publikacji: Administrator systemu. Data publikacji: 2013-07-18 15:08:25.
czytano: 467 razy, id: 1727
drukuj zapisz do PDF poleć artykuł


Rejestr zmian
2013-07-18
Dodanie załącznika/ załączników
Administrator systemu

2013-07-18
Nowa wiadomość
Administrator systemu

Strona główna

 Filtrowanie bieżącej kategoriiArchiwum:

 Informacje

 Newsletter

IRZĄDZE
Gmina Wiejska, Irządze 124 42-446

tel.: (34) 354 30 09, (34) 354 30 20
e-mail: urzad@irzadze.pl

Witamy w nowej wersji systemu BIP.
Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Gminy Irządze 2018